Skontaktuj się z nami!

Gabinet Stomatologiczny Toszek

32 302 13 10

Gabinet Stomatologiczny Pyskowice

32 233 89 49

Endodoncja

05

 

Endodoncja 

 

Ząb zbudowany jest z twardych tkanek, zebiny i szkliwa – otaczają one miazgę zęba, w skład której wchodzą między innymi nerwy i naczynia krwionośne. Leczenie kanałowe dotyczy chorób właśnie miazgi zęba. Kiedy próchnica sięga tak głęboko że dochodzi w pobliże tejże miazgi może dojść do zapalenia miazgi,objawia sie to często silnym pulsującym lub ciągłym bólem zęba.

Jaki jest cel leczenia kanałowego?

Celem leczenia przewodowego jest:dentist with tools

wyeliminowanie bólu
wyeliminowanie bakterii z wnętrza zęba-kanałów korzeniowych i komory zęba
zabezpieczenie zęba przed próchnicą i bakteriami
zabezpieczenie przyzębia, czyli dziąsła, ozębnej, okostnej przed zapaleniem lub wyeliminowanie takiego zapalenia

Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb nie daje objawów bólowych i jest dalej wykorzystywany do fizjologicznych funkcji żucia. Trzeba jednak pamietać,że ząb martwy jest bardziej kruchy i podatny na przebarwienia niż ząb zdrowy i żywy. Dokłade wyleczenie i wypełnienie kanałów korzeniowych pozwala na długoletnie korzystanie z takiego zęba bez komplikacji – dlatego tak bardzo ważna jest precyzja i dokładność leczenia kanałowego.

Jakie są trudności, które mogą skomplikować leczenie kanałowe?

dodatkowe kanały korzeniowe
zakrzywione kanały korzeniowe
niedrożne kanały korzeniowe

Stosując najnowsze zdobycze techniki w stomatologii możemy eliminować te zagrożenia i zbiżać się do perfekcji w leczeniu endodontycznym. W naszym gabinecie opracowaliśmy system pełnej diagnostyki i kontroli leczenia. W celu bardzo dokładnej analizy ilości kanałów oraz ich przebiegu stosujemy:

mikroskop endodontyczny
endometr
RTG na miejscu

Aby jak najdokładniej opracować i oczyścić kanały korzeniowe stosujemy specjalny mikrosilnik endodontyczny wyposażony w system pomiaru długości kanału korzeniowego – wiąże się to z bepieczeństwem i dokładnością pracy. Wypełnienie kanałów musi być szczelne i dokładne – stosując urządzenie do wtłaczania ciepłej gutaperki osiągamy niezawodną jakość wypełnienia kanałów korzeniowych!!!

Wszystkie etapy leczenia kanałowego wykonujemy z głeboką precyzją i dokładnością co gwarantuje naszym pacjentom bezpieczeństwo i pewność perfekcyjnego leczenia!!!

Fear Itself Speech essay custom service click through the following www place | Advanced Trading Tools · Learn How to Trade Binære optioner handel click here now
visit their there essay genesis